Zookontakt - Otázky a odpovede
 1. Kedy máte otvorené?

  Otvorené máme každý deň, od pondelka do nedele, denne od 9:00h do 16:00h. Posledný vstup o 15:00.

 2. Prečo práve ZooKontakt?

  Umožnením kontaktu so zvieratami chceme osobitne u detí vzbudiť pozitívny vzťah k všetkému živému a ukázať, že zvieratá sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť. V dobe plnej techniky je možnosť takéhoto kontaktu obmedzená a veľa ľudí zabúda, čo znamená byť v kontakte so zvieraťom. Jedným z cieľov ZooKontakt je tento negatívny trend meniť.

 3. Neprekáža zvieratám kontakt s ľuďmi?

  Zvieratá, ktoré u nás môžete stretnúť, sa narodili v ľudskej opatere. Prítomnosť ľudí je pre nich spojená s bezpečím a dostupnou potravou. Mnohé z nich sa narodili, alebo sú hendikepované a bez človeka by neprežili. Podobne, ako tie, ktoré z rôznych dôvodov nemohli byť vychovávané a kŕmené vlastnými rodičmi. Okrem toho sa v ZooKontakt staráme aj o zvieratá, ktoré boli zranené, sú choré alebo z iných dôvodov je ich prežitie bez človeka ohrozené alebo nemožné. O všetky je dobre a komplexne postarané. Na blízkosť ľudí sú navyknuté a vyhľadávajú ju. Príďte sa presvedčiť.

 4. Môžeme u Vás kŕmiť zvieratá?

  Zvieratká je možné kŕmiť u nás zakúpeným krmivom, ktoré je k dispozícii v pokladni za cenu 1€. Pri kŕmení je nutné dodržovať pokyny ošetrovateľov.

 5. Ako sa k Vám dostaneme?

  Z Ružomberka sa k nám najrýchlejšie dostanete diaľnicou do Liptovského Mikuláša. Z Liptovského Mikuláša smerom na aquapark Tatralandia po ceste č. 584. Pred Liptov Arénou odbočíte vpravo smerom na Holiday Vilage. Asi po 50 m ste na mieste.

 6. Môžeme ZooKontakt navštíviť s celou triedou?

  Áno, samozrejme. Radi Vás privítame. Všetky dôležite informácie o návštevách väčších skupín najdete v sekcii Školské výlety.

 7. Bude ZooKontakt otvorená aj v zime?

  Aj v zimnom období budeme mať otvorené denne od 9.00 h do 16.00 h. Toto platí aj pre obdobie Vianočných sviatkov a zimných prázdnin.

  Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Pošlite nám ju.

Novinky do schránky

Chcete vedieť, čo sa deje v našej ZooKontakt? Prihlásťe svoj e-mail k odberu noviniek o našej ZooKontakt.

OtvorenéPondelok - Nedeľa

od 9:00 do 16:00

Posledný vstup o 15:00